Milyenek a hazai közösségi blogok? Hogyan szerveződnek, milyen modelleket követnek, vagy találnak ki maguk?
Egyáltalán:
Hogyan használják a digitális és hálózati médiát hagyományos közösségek mindennapi életük szervezésére? Hogyan hat az új média a helyi közösségek működésére?
Sőt:
Miért szűnt meg a Matula magazin?
Ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat a legnépszerűbb magyar online közösségek blogger-koordinátoraival (feat. yours truly) Pálinkás Szűcs Róbert egy új tanulmánykötet bemutatója kapcsán a Tandem caféban április 5-én.
Az Újmédia Re:Mix - Hatalom a mobiltömegek kezében című kiadványban a Média Oktató és Kutató Központ (MOKK) munkatársai olyan szerzők alapvetéseit válogatták össze a témában, akik a Web 2.0 őrületet évekkel megelőzve is remixelhető közösségi médiatérként látták a hálózatot.
Vízionáriusok, ideológusok és társadalomkutatók - többek között Lev Manovich, Howard Rheingold, Manuel Castells, Jan van Dijk és Barry Wellman - munkáiból válogatott Halácsy Péter, Vályi Gábor és Barry Wellmann, a a University of Toronto szociológia professzora.
A körülöttünk létező világ gyökeresen megváltozott: az ÚJ MÉDIA RE:MIX sorozat első kötete felvillantja a kommunikációs hálózatok által felvetett művészetelméleti, szerzői jogi, kultúrpolitikai és gazdasági problémákat is. A kötet legtöbb tanulmánya CC licencek alatt ingyenesen letölthető a könyvsorozat honlapjáról is.
Könyvbemutató és kerekasztal-beszélgetés - Tandem Café, április 5. 19:00